Termin na złożenie informacji o cenach transferowych przedłużony

Ministerstwo Finansów informuje o rozpoczęciu prac nad przedłużeniem terminu do sporządzenia informacji o cenach transferowych. 

Na stronie internetowej została opublikowana informacja, że termin na sporządzenie informacji o cenach transferowych TPR-C dla osób prawnych i TPR-P dla osób fizycznych ma zostać przedłużony o 3 miesiące. 

Powyższe wynika z faktu, że nadal trwają prace dotyczące przygotowania aktualnych formularzy elektronicznych, umożliwiających wysłanie informacji z poziomu strony internetowej. Jak ostatnio informowaliśmy, do tej pory zostały opublikowane wyłącznie schemy, które umożliwiały wprowadzenie możliwości wysyłki informacji z poziomu oprogramowania księgowego (link).

W związku z tym, dla podatników, których rok podatkowy jest równy kalendarzowemu termin na sporządzenie informacji o cenach transferowych upłynie z końcem lutego 2024 r. 

Aktualnie trwają uzgodnie wewnętrzne projektu rozporządzenia. 

Jednocześnie nie mamy informacji o przedłużeniu terminu na sporządzenie lokalnej dokumentacji cen transferowych, który dla większości podatników upłynie już z końcem października. 

Odnośnik do informacji ze strony Ministerstwa Finansów. 

     Kontakt:
     Łukasz Błażewicz
     l.blazewicz@doradca.lublin.pl
     tel. (81) 532-23-75 w. 349

 

Newsletter

Jeżeli życzą sobie Państwo otrzymywać wiadomości z zakresu prawa podatkowego i bilansowego, prosimy o podanie adresu e-mail.

Logowanie

projekt i realizacja ibif.pl